התכנסויות קרובות:

9.12 עין כרם, ירושלים

https://www.facebook.com/events/928373463911627/

12.12 פלא, ת'א

https://www.facebook.com/events/1718366041724554/

19.12 בית 'ארט סלבריישן' פרדס חנה

https://www.facebook.com/events/946625692085708/

אנחנו מזמינים אתכם לשבת אתנו יחד להתכנסות שירת קוואלי בעברית.
שירת הקוואלי אשר מגיעה אלינו מהודו ופקיסטן מקורה בזרם סופי עתיק (צ׳יסטי).

ההתכנסות היא בעצם מאין זיכר, או בשמו הקוואלי, מהפיל Mehfill. ( זיכר או מהפיל הוא טקס סופי מסורתי אשר מטרתו היזכרות במהות. על ידי שירה מתחברים הנוכחים אל חיבור מתוך אהבה.)

במסורת הקוואלית יושבים הזמרים והמוזיקאים אל מול קבר הצדיק ומאחוריהם יושבים הקהל שמשתתף יחד איתם בשירה, בתפילה ובהתכוונות המשותפת. מטרת ההתכנסות איננה בידור או הופעה אלא איחוד עם המקור.

בהתכנסות מסוג זה, ההשקה בין הרוח לחומר בתנועה מתמדת. האינטראקציה בין הזמרים והמאזינים היא כזו שכשהמאזין ננגע מהמוזיקה או רוצה לעלות את המוזיקאים ולתמוך בהם הוא מגיש או מוסר שטר כסף כדרך הוכרה והשתתפות. ולכן, החלטנו לא לגבות תשלום בכניסה אלא לתת לכם להיות חלק אוטנטי מהדרך והחוויה.
בכדי לא לפזר את האנרגיה יתר על המידה מומלץ לבוא עם שטרות קטנים ולמסור אותם ברגע שמרגיש, במהלך הערב. שימת השטרות בזמן זה מזין את הכוח של השירה והניגון.
ואכן,
בתחילת ההתכנסות האחרונה ביקשנו מהאנשים שהגיעו משהו שגם הוא חלק מהמסורת המיוחדת הזו, ובמקום לגבות כניסה, בקשנו להכין שטרות של 20 (לפחות שניים שלושה) לברך אותם (כל פעם שטר אחד) ולמסור אותם ישירות כהוקרת תודה ברגע של התעלות. קרה שם משהו מדהים. מעבר למבוכה שכסף יוצר אצל רובינו שאותה חצינו, זכינו לקבל ברכה אמיתית והגשת הכסף הפכה לחלק מההשתתפות הפעילה של האנשים. תמכו בנו בזמן השירה והרגשנו את הכרת התודה מקבלת ביטוי חומרי.. וזה פתח עוד רקיעים לעוף בהם וכל המשתתפים זכו מכל שטר שניתן.. יש משהו הרבה יותר נכון ומכוון באופן הזה של גמול בהתכנסות כזו (מאשר לגבות כניסה..) ובשעה טובה הנה נמצא המרחב המתאים לקיים את זה.
ובניסוח פרקטי יותר: עלות השתתפות בהתכנסות היא מעל 40 שח לאדם שניתנים בכוונת לב והודיה

בתחילת הערב יוגש צ׳אי וכיבוד קל. כמו כן למצטרפים תוגש חוברת עם השירים כדי שתוכלו להצטרף אלינו בשירה.

הערב יתקיים בבית קסום בעין כרם. מספר המקומות מוגבל.

על המוזיקאים:

ירון פאר, מנהל מוזיקלי ומוביל הרכב הקוואליה, מופיע על במות בהרכבים רבים ושונים. במהלך השנים ירון הקליט והוציא מספר רב של דיסקים בינהם: ״הקוואליה- Hebrew Qawwaly Party״, ״אוריין״, ״בוא״, "קליפת אגוז" 'For you alone' ועוד..

רון פז: ממובילי הרכב הקוואליה, זמר ומורה דרך. רון מופיע עם מספר הרכבים ובין השאר הוציא את הדיסק ״דלתות ליבי״, ״On the Wings of Prayer" ו״הקוואליה״.

שי בכר מסלה: מוזיקאי, מורה ליוגה ומטפל. שי מופיע עם הרכבים שונים מלמד יוגה ואב צעיר.

אתם מוזמנים בחום רב להצטרף אלינו.
ירון, שי ורון.